olcay

Muska Nedir?

Bizim muska olarak bildiğimiz ama asıl adı nüsha olan ve bir şeyin kopyalanması anlamına gelen yazılardır.  Kuran’dan alınan bazı ayetler ve vefk ile yazılamış çizilmiş şekillerden oluşur. Muska yazılırken belli başlı özelliklere ihtiyaç vardır. Örneğin muska yazılırken mürekkebinin bile farklı olması gerekir. Yani mürekkebin çeşidine göre bile değişir. Ayrıca herkesin yazdığı muska da aynı etkiyi göstermeyebilir. Muskanın yazıldığı saat ve içerik her şeyden önemlidir. Tabi ki muskayı yazan kişinin amacı her şeyden daha ön plana çıkmaktadır.


Muska Çeşitleri…

Büyü bozmak yani iyilik muskası yapmak, nazardan korumak için yapılan muskalar halk içinde hamili olarak bilinir. Safran mürekkebi ile yazılır ve gül suyunda eritilmiş safran ile yazılır.


Kötülük için yapılanlar ise özel olarak hazırlanır ve siyah ya da mavi mürekkeple yazılır. Ancak kötülük için yapılanlarda safran mürekkebi kullanılmaz çünkü o zaman büyü tutmaz, safran sadece iyilik muskasında kullanılır. Muska Müslümanlar arasında çok yaygın olarak kullanılır. Ayrıca eski dinlerde de çok yaygındır. Güzel ayetler ve şifrelerle düzenlenir. Ancak herkes muska yazamaz. Muska yazma için bu işin ilmini sınırlarını ve kurallarını iyi bilmek gerekir. Bu işi gerçekten bilmeyenler muska yazmaya kalkarsa muska amacına ulaşmaz.


Ayetlerden yararlanarak yazılan muskaların amacı şifa bulmak, manevi anlamda rahatlamak, bazen istenilen şeylerin yapılmasını sağlamak, büyü amacı olanlar ya da birin e zarar vermek için yapılan muskalar vardır. İşte bunlar üçgen veya rulo şeklinde sarılır ve 7 kat naylon ya da deriye sarılır. Bu yapılan muskalar halk içinde en yaygın olarak genellikle boyuna asılır. Bazen de kola veya bele ya da herhangi bir yere asılır. Ancak bu şekilde etki gösterir muskalar.


Muskayı yazan kişinin niyeti en önemli olandır. İman gücü, aldığı yetki çok önemlidir. Güneşin konumu başta olmak üzere, gün ve ayın önemlide çok büyüktür. Halk arasında Cevşen olarak bilinen ve ilk örnek olarak gösterilen muskadır. Cevşeni Hz Muhammet önermiştir. Tamamen bir kişiyi koruma amaçlı yazılmış bir muskadır. Yazılan muskayı takan kişi düşmanlardan korunur ona zarar gelmez. Muska günümüzde çoğunlukla kötü şeyler için kullanılmaya başlanmıştır. Kişilerin kendi çıkarları doğrultusunda yazılan muskalar kötü amaçlıdır. 


Muskayı yazmadan önce; yazdıracak olan kişinin duygularından emin olması gerekmektedir.  Eğer kişi duygularından eminse muska yazılır. Yalnız kişi duygularından emin değilse muska kesinlikle tutmaz.  Yanlış yazılmış bilgiler istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Yanlış bilgiler geleceği yanlış etkileyebilir. Eğer ki bilgiler yanlışsa bu muskayı yazan ve muskayı hazırlatana gerçekten olumsuz sonuçlar getirebilir. Bu yüzden yazılan muskanın amacı belirsiz ya da yanlış bilgi içermesi hedef şaşırtır. İyi olacak sonuç kötü ya da kötü olacak şeyler daha farklı sonuçlar içerebilir. Hastalıklar için şifa, büyü bozmak, nazardan korunmak, cinlerden korunma, insanlardan korunma gibi bir çok şey için yazılan muskalar vardır.

Gelen Aramalar:

  • muska kac gunde etkisini gosterir
  • muska etkisini nezaman gösterir
  • yapılan muska kaç günde etkisini gösterir
  • muska kaç günde tutar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

ask