olcay

Vefk

Bir çok ilgili insan “vefk”i büyü zanneder ancak herkesin bildiğinin aksine vefk büyü değildir. Vefk özel yetenekler ister ve siz aradığınız yetenekler için doğru yerdesiniz. Gideni geri getirme, istediklerinizi elde etme bunlar ve benzeri şeyler için yapmanız gereken tek şey inançlı olmaktır. Vefk ikili ilişkiler için özen gösterilerek hazırlanmalıdır en temel özelliği budur. Sevgi ve aşk insan hayatına daima olan ve vazgeçilmez ilişkilerdendir ve bir çokları için yaşama sebebidir. Ve sorunlar yaşanan ayrılık derecesine gelen ama aslında özünde ayrılığı hak etmeyen ilişkiler için özel vefk hazırlanır. Kişilerin birbirlerine olan inanları güçlenir sevgi çoğalır. Yalnız burada olan önemli şey kesinlikle inanmaktır.
Vefk nedir?
Vefk sözlük anlamı uyumdur! Köşeden köşeye, yukarıdan aşağıya, soldan sağa yada sağdan sola olan sayılar eşit olduğundan ismi vefkdir. İstediğiniz amaç için yapılan vefk üzerinde istenilen kişilerin isimleri bulunur.  İsimleri geçen kişiler yemin ve dualarla görevlendirilir. Vefk Allah ile kul arasında bir araçtır. Vefkler üzerinde bulunan karelere göre değişir. 4’lü vefk ya da 3’lü vefk olarak. Su, ateş, toprak, hava gibi bulunduğu gruba göre değişir. Bağlı olduğu gruplar arasında; ay vekfi ve güneş vekfivardır.  Yalnız vefkler bunlarla sınırlı değildir. Vefkin daha çok çeşitleri vardır.
Vefk büyüye karşı bir çözümdür aslında. Vefki büyü zannedenler çok yanılırlar. Büyü şeytani bir olaydır ama vefk Kur-an’dan olup sakıncalı olmadığı sürece yasak görülmez. 2 şey çok önemlidir. Vefki hazırlarken; ebced hesabını iyi bilmek çünkü affı yoktur ve asla silinmez. İkincisi ise  vefk hazırlanan kişinin bilgilerinin eksiksiz olmasıdır. Gün-ay-yıl doğum tarihi, anne adı varsa göbek adı gibi. Bu bilgiler kişiye mahsus hazırlanan vefk için en önemli olanlardır. Eğer ki bu bilgiler eksiksiz verilirse hazırlanan vefk fayda etmez. Vefk gül suyunun içersinde ezilen safran ve mürekkeple yapılır. Ayrıca kişinin yıldızı vefk için en belirleyici etkendir. Yapılan vefkler genelde kağıda yazılır ancak bazı durumlarda taş veya demire de yazılabilir.  Malzeme için en önemli faktör üzerine yazıldığı için temiz ve yeni olmasıdır.
Vefk kesin sonuç verir mi? Böyle önemli durumlarda vefk kesin sonuç verir demek yanlış olur. Ama daha öncede belirttiğimiz gibi inanç ve sağlam temellerle hepsi gerçekleşebilir. Vefk çok güçlü bir yapıdır. Vefk gücünü Allah’tan alır. Vefki tek başına bir güç olarak algılamak kesinlikle yanlıştır.
Vefk yalnızca kişiye özel olur. Onun ismine hazırlanır. Örneğin evlilik, iş, özel yaşam gibi tek kişiye özel olarak yapılır. Ve sadece o hazırlanan kişi fayda görür. Vefk her şey olup bitti her şey yolunda diye başka birisine devredilmez, verilmez çünkü ilk başta yapılan kişi adına yazılır ve hep onunla kalır.
Bir çok İslam âlimi vefklerle ilgili bir çok kitap yazmışlardır. Yani vefk dine ya da inanca aykırı değildir. Kuvvetli inanç ve hesaplarla kuralına uygun yapılmalıdır.

Gelen Aramalar:

  • medyum olcay hoca
  • olcay hoca
  • olcay hoca vefk
  • medyum olcay vefkleri
  • medyum olcay vefk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

ask